Kontakta oss

Hör gärna av dig till oss om du har frågor om oss eller våra produkter. Våra säljare och vår tekniska support ser till att återförsäljare, fastighetsbolag, arkitekter, konstruktörer och entreprenörer får all den hjälp de behöver när det gäller att ta fram anpassade lösningar.

Adress

Prästängen Sverige AB
Kylarvägen 7, 541 34 Skövde
Visa karta

Teknisk support / Order

Vi svarar gärna på dina frågor eller hjälper dig med information om våra produkter. Du kan också maila support@prastangen.se om det gäller tekniska frågor eller order@prastangen.se om du vill lägga en order.

Jonas Andersson

Jonas Andersson

Teknisk support

jonas.andersson@subfloor.se

0500-46 98 42

Anders Ljungkvist

Anders Ljungkvist

Teknisk support

anders.ljungkvist@subfloor.se

0500-46 98 63

Föreskrivare / Objektsäljare

För större byggprojekt har vi specialiserade säljare med uppgift att hjälpa till oavsett geografisk placering.

Mattias Nissmo

Mattias Nissmo

Försäljningschef

mattias.nissmo@subfloor.se

0500-46 98 67

Regionsansvariga säljare

Vi stöttar återförsäljare, bygg- och saneringsföretag med offerter, nyheter och utbildningar. För att få en offert på våra produkter kontakta någon av personerna nedan eller maila direkt till offert@prastangen.se

Kenneth Karlsson

Kenneth Karlsson

Västra Sverige / Byggkedjor

kenneth.karlsson@subfloor.se

0500-46 98 66

Max Wolffsohn

Max Wolffsohn

Södra Sverige / Öland

max.wolffsohn@subfloor.se

0500-46 98 75

Johan Wåhleman

Östra Sverige / Gotland

johan.wahleman@subfloor.se

0500-46 98 71

Jonas Andersson

Jonas Andersson

Norrland / Ostkusten / Mellansverige

jonas.andersson@subfloor.se

0500-46 98 62

Produkt / Marknad / Inköp

Jens Ljungkvist

VD Prästängen

jens.ljungkvist@subfloor.se

0500-46 98 70

Kenneth Karlsson

Kenneth Karlsson

Marknadsansvarig

kenneth.karlsson@subfloor.se

0500-46 98 66

Produktion

Sven Larsson

Sven Larsson

Produktions- och logistikansvarig

sven.larsson@subfloor.se

0500-46 98 74

Administration

Har du frågor rörande ekonomi eller administrativa områden är du välkommen att kontakta oss

Jenny Andersson

Jenny Andersson

Ekonomiansvarig

jenny.andersson@subfloor.se

0500-46 98 65

Eva-Karin Assarsson

Administration

eva-karin.assarsson@subfloor.se

0500-46 98 64

Hitta återförsäljare

Privatpersoner och entreprenörer köper våra produkter genom någon av våra återförsäljare. Gå vidare för att se alla byggvaruhus som säljer SubFloor

Intresserad? Kontakta oss!

Vi svarar gärna på dina frågor eller hjälper dig med teknisk support. Ring 0500-46 98 60 eller använd formuläret så kontaktar vi dig så snart vi kan. Fler uppgifter och kontaktpersoner hittar du på kontaktsidan.

Återförsäljare

Privatpersoner och byggserviceföretag köper enklast våra produkter genom någon av våra återförsäljare. Hitta återförsäljare.

Samtycke(Obligatoriskt)
Detta fält används för valideringsändamål och ska lämnas oförändrat.